Zabiegi rehabilitacyjne

Specjalistyczny Szpital Rehabilitacyjny Barska zapewnia kompleksowe usługi leczniczo-rehabilitacyjne na oddziale, w poradniach oraz w systemie ambulatoryjnym. Wśród usług znajdują się zabiegi rehabilitacyjne z zakresu: fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii i terapii manualnej.

Fizykoterapia

To forma fizjoterapii, w której wykorzystuje się rozmaite bodźce fizyczne pochodzenia naturalnego bądź wytwarzane sztucznie w celu wywołania określonej reakcji organizmu. Działów fizykoterapii jest bardzo wiele, wśród nich m.in. elektroterapia, magnetoterapia, laseroterapia, krioterapia, światłolecznictwo czy ultradźwięki.

Hydroterapia

Dział fizykoterapii w której wykorzystuje się lecznicze właściwości wody. W zabiegach wykorzystuje się wodę w różnych temperaturach i o różnym ciśnieniu. Najczęstsze wskazania to bóle kręgosłupa i stawów, bóle mięśni.

Kinezyterapia

To inaczej leczenie ruchem. Ćwiczenia, zarówno czynne, jak i bierne oraz wspomagane, stanowią bodziec do przemian w układzie kostno-stawowym i mięśniowym. Wpływają też na metabolizm w organizmie. Ruch jest naturalną formą lecznictwa.

Terapia manualna

Nazywana bywa również chiropraktyką lub kręgarstwem. Polega na przywracaniu prawidłowego ustawienia kręgów w celu zmniejszenia ucisku na struktury międzykręgowe i zniwelowania dolegliwości bólowych. W terapii manualnej stosuje się uciski i pchnięcia, przypominające nieco wymuszoną gimnastykę. Pacjent leży na łóżku przypominającym stół do masażu.

Współpracują z nami

 

Zgodnie z Rozporządzeniem