Rehabilitacja szpitalna

W Specjalistycznym Szpitalu Rehabilitacyjnym Barska dostępny jest szeroki zakres opieki dla osób z dysfunkcjami ruchu różnego pochodzenia.

Kompleksowa terapia leczenia obrzęku limfatycznego

Prowadzimy własny program terapii przeciwobrzękowej w warunkach szpitalnych. Diagnostyka obrzęków obejmuje morfologię krwi, badanie obrazu klinicznego oraz USG żył metodą Dopplera. Terapia obejmuje: manualny drenaż limfatyczny, kompresjoterapię, terapię ruchową oraz pielęgnację skóry.

Pourazowa rehabilitacja ortpopedyczna

Ma na celu przywrócenie pacjentowi sprawności ruchowej sprzed urazu, wypadku czy operacji. Rehabilitacja ortopedyczna obejmuje fizykoterapię i gimnastykę leczniczą. Przyjmujemy osoby z urazami kręgosłupa, kończyn górnych, kończyn dolnych. Pracujemy z pacjentami po wypadkach, kontuzjach sportowych, operacjach kręgosłupach, artroskopii bądź wszczepieniu endoprotezy stawu.

Rehabilitacja Neurologiczna – poudarowa

Specjalność Szpitala Rehabilitacyjnego Barska. Rehabilitacja poudarowa musi przebiegać kompleksowo. Ma na celu przywrócenie możliwie jak największego zakresu sprawności ruchowej, intelektualnej oraz zdolności komunikacyjnych u pacjentów po udarze mózgu. Im wcześniej rozpocznie się rehabilitacja, tym wyższe szanse na odzyskanie sprawności.

Rehabilitacja medyczna – ogólnoustrojowa

W ramach rehabilitacji ogólnoustrojowej pracujemy z pacjentami w każdym wieku i z różnymi schorzeniami. Pomagamy im w odzyskaniu sprawności ruchowej i zachowaniu samodzielności przez jak najdłuższy czas. Ten rodzaj rehabilitacji medycznej adresowany jest m.in. do osób z dyskopatią, chorobą zwyrodnieniową stawów, zaburzeniami krążenia czy obrzękami limfatycznymi.

Rehabilitacja po mastektomii

Po operacji usunięcia piersi bardzo ważna jest systematyczna rehabilitacja. Ćwiczenia pomogą uniknąć przykrych konsekwencji operacji, takich jak ograniczona ruchomość, spadek siły mięśniowej bądź obrzęk limfatyczny po operowanej stronie.

Współpracują z nami

 

Zgodnie z Rozporządzeniem