Programy grupowe

 

  1. Trening ogólnousprawniający - „Zdrowy kręgosłup” – zajęcia ukierunkowane na profilaktykę i terapię narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem pracy nad kręgosłupem. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie posturalne (mm. karku, grzbietu, brzucha, pośladków i ud), które warunkują prawidłową postawę ciała. Zmniejszają skutki przeciążeń narządu ruchu, rozluźniają i uelastyczniają odpowiednie grupy mięśniowe. Cykl zawiera 8 spotkań, zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 45 min.
  2. Trening dla osób z osteoporozą – podczas zajęć wykonywany jest kompleksowy zestaw ćwiczeń, które wzmacniają osłabione partie mięśniowe ciała. Większa część ćwiczeń prowadzona jest w pozycjach niskich, które pozwalają odciążyć kręgosłup. Na zakończenie zajęć wprowadza się stretching, czyli ćwiczenia rozluźniające i rozciągające mięśnie. Cykl zawiera 8 spotkań, zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 45 min.
  3. Trening odchudzający – zajęcia ukierunkowane przede wszystkim na spalanie tkanki tłuszczowej, których najważniejszym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. Ponadto ćwiczenia te ujędrniają mięśnie i modelują całą sylwetkę ciała. Poprawiają kondycję i wydolność układu krążeniowo-oddechowego oraz poprawiają koordynację ruchową. To zestaw prostych ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, które są ustalane indywidualnie. Cykl zawiera 8 spotkań, zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 45 min, po zakonczeniu treningu każdy pacjent nieodpłatnie może przez godzinę korzystać z sali fitness.
  4. Trening mięśni dna miednicy (ćw. Kegla) – ćwiczenia mają na celu wzmocnić i uelastycznić mięśnie dna miednicy i krocza, poprawiając tym samym trzymanie moczu. Ponadto ćwiczenia nauczą kontrolowania mięśni dna miednicy – czyli świadome ich napinanie i rozluźnianie. Odbywa się w ramach prowadzonej w naszym szpitalu szkoły rodzenia
  5. Program usprawniający dla kobiet w ciąży - zajęcia mają na celu utrzymać lub poprawić sprawność i wydolność organizmu przyszłej mamy, a także przygotować ją do porodu i wysiłku z nim związanego. Ćwiczenia wzmacniają kręgosłup, zapobiegając bólom pleców, wspomagają przemianę materii, zapobiegają otyłości oraz powstawaniu obrzęków i żylaków, a także poprawiają nastrój przyszłej mamy. Zajęcia prowadzone są w ramach szkoły rodzenia.
  6. Gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy - ćwiczenia z wykorzystaniem nowoczesnych metod fizjoterapii w leczeniu i profilaktyce skoliozy, choroby Scheuermanna, pleców okrągłych, kolan szpotawych i koślawych , stóp płaskich i płasko-koślawych, wadach klatki piersiowej. Gimnastyka odbywa się dwa razy w tygodniu i trwa godzinę zegarową.
Współpracują z nami

 

Zgodnie z Rozporządzeniem