Metody terapeutyczne

Metody terapeutyczne stosowane w Specjalistycznym Szpitalu Rehabilitacyjnym Barska.

Akupunktura – to wywodząca się z tradycyjnej medycyny wschodu metoda obwodowej przezskórnej stymulacji włókien nerwowych. Nakłuwając aktywne biologicznie sfery ciała terapeuta wpływa na funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Kinesiotaping – to inaczej plastrowanie dynamiczne. Metoda polega na oklejeniu wybranej sfery ciała specjalnym plastrem, będącym źródłem bodźców mechanicznych. Kinesiotaping ogranicza ból, zmniejsza obrzęk i rozluźnia napięcie mięśniowe.

Masaż leczniczy – usprawnia krążenie krwi i limfy, przyspieszając leczenie stanów zapalnych. Rozluźnia spięte mięśnie, obniża ciśnienie tętnicze, relaksuje, działa przeciwbólowo. Korzystnie wpływa na bóle kręgosłupa i stawów.

Metoda Mc Kenzie – to metoda obejmująca specjalne ćwiczenia zwalczające bóle kręgosłupa różnego pochodzenia: przeciążeniowego, funkcjonalnego czy wynikającego z zaburzeń strukturalnych.

Metoda PNF – metoda oparta na odtwarzaniu utraconej funkcji w procesie uczenia się ruchu, kontroli mięśni i koordynacji ruchowej. Stosowana w chorobach ośrodkowego układu nerwowego, po urazach narządu ruchu, jak również w chorobach kręgosłupa i nerwów obwodowych.

Pizometryczna relaksacja mięśni – metoda ukierunkowana na rozluźnienie mięśni w stanie przykurczu, a także na usunięcie mięśniowych i ścięgnistych punktów bólowych.

Terapia manualna – uciskanie i manipulacja ukierunkowane na przywrócenie prawidłowego ustawienia krążków i struktur międzykręgowych w kręgosłupie. Inaczej terapia zwana jest chiropraktyką lub kręgarstwem.

Współpracują z nami

 

Zgodnie z Rozporządzeniem